MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

 

1. TARAFLAR

 

Satıcı:


Ticaret Unvanı : İKİA YATIRIM LİMİTED ŞİRKETİ
Adres : Merkez Mahallesi Şeyhülislam Ömer Lütfi Caddesi Atalay İşMerkezi No:27/32 Yalıkavak/Bodrum/MUĞLA
Vergi Dairesi,Kimlik Numarası : Bodrum - 4701432559

Mersis Numarası : 0470143255900001

Telefon : 0 530 4793448
E-posta : [email protected]

 

Alıcı:

 

trendcozum.com satış sitesi üzerinden sipariş veren
Ad ve Soyad / Ticaret Unvanı
Adres
Vergi Kimlik Numarası
Telefon
E-posta

 

2. KONU

 

Bu sözleşmenin konusu, Alıcı'nın Satıcı'ya ait trendcozum.com sitesi üzerinden verdiği özellik ve detayları sitede belirtilmiş olan ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması kanun ve mesafeli sözleşmelere dair ilgili yönetmeliğin hükmü gereğince tarafların yükümlülük ve haklarını düzenleyerek mal/hizmeti satın almasıdır.

 

3. SÖZLEŞME KONUSU MAL/HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ

 

Sözleşme konusu mal/hizmet trendcozum.com sitesinde incelenip seçilmiş ve ödemesi yapılmış olan ve tüm detayları ilgili sitede ürün açıklamalarda belirtilen özelliklerdir.

 

4. SÖZLEŞME FİYATI VE ÖDEME KOŞULLARI

 

Alıcı, sipariş ettiği ürün/hizmetin toplam bedelini sözleşme üzerinde belirtilen ödeme yöntemleri ile ödemeyi taahhüt eder. Sipariş tutarı, kargo ücreti ve vergilerin toplamını içermektedir.

 

5. TESLİMAT

 

Ürün/Hizmet, Alıcı'nın belirttiği teslimat  Türkiye sınırları içerisindeki adresine gönderilecektir. Teslimat süresi, siparişin alınmasını takip eden günler içinde gerçekleşecektir. Ancak, teslimat süresi, olağandışı durumlar veya anlaşılamayacak nedenlerle gecikme durumlarında Satıcı Alıcı'yı mutlaka bilgilendirmelidir.

 

6. CAYMA HAKKI

 

Alıcı, ürünü/hizmeti teslim aldığı tarihten itibaren [14 gün] içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı kullanıldığında, ürün/hizmet bedeli Alıcı'ya ürün teslimi sonrasında iade edilecek ve öncelikle gerekli kontrol ve inceleme için  ürün/hizmet satıcıya iade edilecektir.

 

7. GARANTİ

 

Satıcı, satılan ürün/hizmetin ayıplı veya hatalı olması durumunda, Alıcı'ya yasal garantiler çerçevesinde gerekli desteği sağlar. Alıcı, ürünü teslim aldığı tarihte kontrol etmeli ve herhangi bir ayıp veya hasar durumunda derhal Satıcı'ya bildirmelidir.

 

8. İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

Alıcı, ürün/hizmeti cayma hakkını kullanması veya ayıplı olması durumunda, sözleşme şartları çerçevesinde iade veya değişim talebinde bulunabilir. İade/değişim talepleri,Satıcı'ya detayları ile birlikte yazılı olarak iletilecektir.Satıcı gerekli durumlarda (ayıplı ürün ve iade sürecinde) ürün incelenmesi için süre talep edecektir.

 

9. YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRESİ

 

Bu sözleşme ile ilgili her türlü uyuşmazlıkta Bodrum Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

Bu mesafeli satış sözleşmesi, Alıcı'nın trendcozum.com sitesi üzerinden vermiş olduğu siparişin ödemesinin tamamlanmasından sonra Taraflar arasında karşılıklı kabul edilmiş sayılır.Satıcı sipariş öncesinde Alıcı için site içerisinde ilgili sözleşmeyi okunaklı,anlaşılır şekilde yazımsal bulundurmakla yükümlüdür.


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR